Yatırım Hakkında Az Bilinen 5 Kural

Bu yazımda size kripto paralar, borsa ve forex piyasalarında başarılı olmanız için yatırım hakkında az bilinen  5 kural dan bahsedeceğim. Buradaki kuralları mutlaka not edip duvarınıza asmanızı tavsiye ediyorum.

1. Düşük Fiyatlı ve Likiditesi Az Olan Hisselerden Uzak Durun!

Her yerde olduğu gibi piyasalarda da başkalarını kandırarak kazanç elde etmeye çalışan çok fazla insan vardır. Bu tarz olaylara dolandırıcılık diyebilir. Piyasalarda dolandırıcılık olayları fiyat hareketi kolay hisselerde olur. Bu hisselerde %99 oranında fiyatı düşük ve likiditesi az olan hisselerdir.

2. Hisse Öneren Sosyal Medya Hesapları, Forumlardan ve Gruplardan Uzak Durun!

Günümüzde teknoloji çok geliştiği için internet üzerinden çok fazla insana rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Düşük maliyetli hisse,coin almış kişiler ellerindeki hisse veya coinleri daha yüksek fiyattan satıp kar elde edebilmek için sosyal medya hesaplarını çok fazla kullanırlar. Tabi ki bütün hesaplar böyle bir şey yapmaz ama özellikle bu konuya çok dikkat etmeniz gerekir. Unutmayın sosyal medya eğlence amaçlıdır.

3. Piyasadan daha fazla bilgi bilmeniz olanaksızdır!

Piyasada işlem yapmadan önce temel ve teknik analizi çok iyi bilmeniz gereklidir. İki analiz metodunu da çok iyi bilmeniz halinde %100 oranında maalesef kimse başarılı olamaz ve piyasadan daha fazla bilgi bilemez. Belli bir strateji geliştirmeli ve bu stratejinize göre işlemlerinizi gerçekleştirirken, risk yönetimini unutmamalısınız.

4. Her Zaman Piyasa Getirisini Elde Etmeye Çalışın!

Piyasalarda işlem yaparken yatırımcılar çok fazla kazanmak isterler ve bu yüzden hırs duygusuna yenik düşerler.Böylece düşük kazanç elde ederler. Kesinlikle bu tuzağa düşmeyin.  Yaptığınız yatırımları çeşitlendirin ve daha fazla kazanma arzusundan uzak durun.

5. Psikolojinizi Yönetin!

Yatırım yapmanın belkide en önemli kuralı psikolojiyi yönetmektir. Ne kadar temel analiz, teknik analiz bilsenizde psikolojinizi yönetemezseniz asla başarılı olamazsınız. Psikolojinizi de yönetmek için kendinizi çok iyi tanımanız gerekir. Ne kadar kaybedersem gece rahat uyumam diye kendinize sürekli sorun. İşte bu soru sizin psikolojiniz yönetmenize çok yardımcı olacaktır.

Bonus Kural

Yatırım alanında kendiniz geliştirmek için mutlaka araştırın, çalışın,eğitim alın, bu işte başarılı olan kişilere sorular sorun. Unutmayın bilgiye yapılan yatırım her zaman kazandırır.

Mutlaka Okunması Gereken Kripto Para İçin Kitapları: Buraya Tıklayınız

Comments are closed.