Mutlaka Okunması Gereken Borsa Kitapları

Mutlaka okunması gereken borsa kitapları yazı serimizin 2.kısmında size borsa,ekonomi ,finans ile ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken  yatırım klasiği kitaplarından bahsedeceğim. İlerleyen yazılarda ise kitap arşivimizi genişleteceğiz.

Yazı serimizde bulanan kitapları satın almak isterseniz, Scala Yayıncılık’tan alabilirsiniz.

Scala Yayıncılık Websitesi: https://www.scalakitapci.com/

1- Yatırımın Dört Temel Taşı – William Bernstein

Yatırımın Dört Temel Taşı klasik finans teorisinin temellerinden, pratikte verimli bir portföyün nasıl oluşturulacağına kadar ve her yatırımcının anlaması gereken dört temel konuyu
içeriyor. Bu kitabı okuduktan sonra yatırım dünyasına bakış açınız değişecektir.

2-Şeytan Sofrası – Edvard Chanello

Şeytan Sofrası kitabında Edvar Chanello dünya’da yaşanan bütün krizleri detaylı bir şekilde anlatmıştır. Şeytan Sofrası, Yaldızlı Çağ´dan Kükreyen Yirmilere, on dokuzuncu yüzyıldaki demir yolu çılgınlığından 1929 çöküşüne, çürük tahvillerden, Japon balon ekonomisine ve Enformasyon Çağı´nın günümüzdeki borsa işlemcilerine kadar insan hayalleri ve ahmaklıklarına ilişkin çağlar boyunca süren ilginç bir öyküyü anlatıyor.Özetle, tarihteki bütün, finansal krizlerin nasıl oluştuğunu, aşamalarının neler olduğunu bu kitaptan öğrenebilirsiniz.

3- Borsada Önden Koşanlar – Arzu Güneysu Yıldırım ve Nazlı Elvan Demirbilek

Kitap, Türkiye borsasında  isim yapmış ve çok güzel kazançlar elde etmiş 25 Türk Yatırımcıları, Borsa Başkanları ve daha niceleri  ile yapılan röportajlardan oluşmaktadır. Yapılan röportajlarda sorulan sorulara ve konuşmalara istinaden yatırım dünyasına  dair çok önemli dersler çıkarılmaktadır. Özellikle, bu derslerin ise tüm yatırımcılar için geçerli olduğunu kitabın ilerleyen bölümlerinde rahatlıkla görüyorsunuz.

4- Sıradan Hisseler Sıradışıi Kârlar- Philip A. Fisher

Sıradan Hisseler Sıradışı Kârlar kitabı, Philip A. Fisher’ın kendi yatırım felsefesini anlattığı, hisse seçimlerinin, sektör seçimlerinin nasıl yaptığını detaylı olarak anlatmaktadır. Kitapta bulunan hisse seçerken dikkat edilmesi gereken 15 İlke ise tüm yatırımcılar için bir yol ışığı olmuştur. Sitemizde bulunan blog yazısından da 15 ilkeyi özet olarak görebilirsiniz.

Sıradan Hisseler Sıradışı Kârlar – 15 İlke

5-Kur Savaşları – James Rıckards

Kitap olabilecek kur savaşlarına karşı yapılan çalışmalardan bahsetmektedir. Farklı bir anlatımı olan bu kitap sayesinde ülkelerin para birimleri, bakış açıları, farklı düşünme ve daha birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha önceki kitap önerilerimiz: https://bullekon.com/mutlaka-okunmasi-gereken-borsa-kitaplari/

Comments are closed.