KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE YANLIŞ BİLGİ

KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE YANLIŞ BİLGİ

Kripto para birimlerinin denetimsiz dünyasında dolandırıcılar, varlıklarının değerini arttırmak için, sosyal medya, kısa yoldan para kazanmayı vaad eden kurmaca web siteleri ve telegram gibi sohbet uygulamaları yoluyla kasıtlı ve planlı bir şekilde yanlış bilgi yayıyorlar.

KURULAN OYUNLAR

Kripto para birimleri ülke veya merkez bankasına bağlı olmayışı ve herhangi bir denetime tabii olmayan dünyasında yalan haber ve ispatlanmamış söylentilerle acemileri ağına düşürmek isteyenler arasında yaygınlaşıyor. Ortalık değişken, kafa karıştırıcı  ve kolay yoldan para kazanmak zengin olmak isteyen eğitimsiz ve aşırı hevesli yatırımcıları kandırmak için yanlış bilgiyi yaymak için sosyal medya gibi daha elverişli bir ortam düşünülemezdi. Bunun gibi tuzaklar bir diğer bağımsız piyasa olan Forex platformunda kullanılmaktadır. Aynı yöntemler ve aynı tiplemeler bu platformda da baya meşhurdur.

ETHEREUM KURUCUSU ÖLDÜ !

“Haziran’da sahibinin öldüğüne dair dedikodular, internet trolleri ve komplo teorisyenleriyle meşhur forum 4chan’de dolaşmaya başladıktan sonra Ethereum milyarlarca dolar kaybetti.
” Kripto paraların, hakkında oluşturulan yanlış bilgi manipülasyonlarına karşı savunmasız olduğunu görmüş olduk. Ortalığı bulandırmak isteyen topluluk veya bir kişi bile olsa ilk kendinizin araştırma yapması ve ona göre durum alması her zaman kazandıracaktır. (hayatınızda).
Yatırım yapmanın ilk kurallarından biridir “herkese kulak verme” duyduğun ile kendi analizlerin veya araştırmaların tutmuyor ise -ama o dedi diyerek kesinlikle yatırım yapmamalısınız.  Piyasayı iyi analiz etmek, kazanmak kadar önemlidir. Kendi analizlerinize, araştırmalarınıza güvenin ve diğer kişiler ile karşılaştırarak pozisyon alın.

ÖĞRENMEYİ BIRAKMAYIN !

“Tüm bunların  çıktığı kapı, insanların çevrimiçi ortamda daha gözü açık olmaları gerektiği gerçeği” diyor. Kripto para yatırımcısı ve Blockchain Report adlı bültenin editörü olan Laz Alberto. “Dahil olduğum sohbetlerin pek çoğu  ‘Bunu Twitter’da gördüm ‘ ya da ‘Bir Telegram grubunda bir şeye rastladım’ gibi cümlelerle başlıyor. Kripto para dünyasındakilerin tavsiyeleri dinlemeden önce, bu konuyla alakalı ilk elden bilgi almalısınız.” Fakat öğrenmek zaman alabilir ve doğru bilgiye ulaşmaya çalışırken sabrınız sınanabilir, özellikle etrafınızdaki insanlar,arkadaşlarınız ve yatırımcılar bir blog da ya da tweette rastladıkları bir dedikoduya güvenip gözü kapalı gelir elde ediyorken.

FAZLA HAREKETLİLER 

Bazı kripto para yatırımcıları, kripto paralara yeni yatırım yapmak isteyenlere tavsiyesi şu olabilir; Bütçenizi sarsmayacak rakamlar örneğin, 100-200 TL arası yatırımlarla başlayabilirsiniz. Lakin kripto para birimlerinde gün içerisinde %15-%25 arası dalgalanmalar olabilmektedir. Bu durumu göz önüne alarak kripto paralara yatırım yapmak veya yapmamak size kalmış.

Bir diğer yatırım aracı olan BORSA hakkında olan yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Comments are closed.