Mutlaka Okunması Gereken Kripto Para Kitapları

Mutlaka okunması gereken kripto para kitapları yazı serimizin ilk kısmında  size çok değerli kitaplardan bahsedeceğim. İlerleyen yazılarda ise kitap arşivimizi genişleteceğiz. 

Yazı serimizde bulanan kitapları satın almak isterseniz, Platin Dergisi tarafından 2021 yılının en iyi yayınevi seçilen Scala Yayıncılık’tan alabilirsiniz.

Scala Yayıncılık Websitesi: https://www.scalakitapci.com/

1.Bitcoin Ve Blokzincir’in Temelleri – Antony Lewis

Kripto Para Kitapları

Kitap paranın doğasını tanımlayarak başlıyor. Sonrasında dijital paraya ve değerin dünyada nasıl transfer edildiğine geçiyoruz. Kriptoparalar konusuna gelmek  için kriptografi olarak adlandırılan matematik dallarından birkaç ana kavramını detaylı olarak anlatıyor. Kriptoparalar bölümünde Bitcoin ve Ethereum blokzincirleri ile Bitcoin ve Ether dijital token’larını inceliyor. Ne olduklarına, nasıl alındıklarına, saklandıklarına ve satıldıklarına, blokzincirlerinin nasıl keşfedildiğine ve bu eşsiz dijital paraların dünyanın dört bir yanında transfer edilirken karşılaştığı zorluklar dahil olmak üzere yönetimlerindeki riskler anlatılmaktadır. Son olarak, verilerini birleştirmek ve daha verimli çalışmak isteyen bankalar ve işletmeler tarafından incelenen blokzincir teknolojisini  anlatıyor.

2. Kripto Varlıklar – Ali İhsan Karaca, Esre Erişir Karaca

Kripto paralar ile ilgili bilmeniz gereken birçok konuyu, çeşitlerini, halka arzlarını, kripto varlıkların çeşitlerini, farklılıklarını ve mevzuatına kadar bütün konuları detaylı olarak anlatmaktadır.

3. Kripto Çağı – Paul Vigna, Michael J. Casey

Bitcoin’in hatalarını, nasıl yükseldiğini, vaat ettiklerini, Blokzincir’in temellerini ve daha birçok konuyu detaylı olarak bulabileceksiniz. Özetle, Bitcoin ve Blokzincir’in doğuşundan günümüze kadar olan zamanı çok detaylı bir şekilde anlatmaktadır.

4. Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin- Dr. Vedat Güven, Erkin Şahinöz

Kitapta kripto paralar ile Blokzincir’in ne olduğu, ilk ortaya çıktıkları zamandan bugüne seyirlerinin anlatılmasının yanında gelecekte bizi nelerin beklediğine de değiniliyor. Bitcoin yatırımcılarını gayet yakından ilgilendiren Bitcoin ve kripto paraların resmi yasal ve hukuki boyutunun ele alındığı son bölüm ise kitabın en orijinal yönlerinden birini sunuyor.

Mutlaka Okunması Gereken Borsa Ve Finans Kitapları: Buraya Tıklayınız

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.