Kripto Paralarda Başarı İçin 6 İpucu

Bu yazımda size kripto paralarda başarı sağlamanız için 6 ipucundan bahsedeceğim. Son yıllarda kripto paralar dünya’da çok popüler oldu. Popüler olmasının başlıca sebeplerin ise; yeni bir teknoloji olması, milyarderlerin ve Z kuşağının kripto paralara olan ilgisinden kaynaklanmaktadır.Tabi ki bu sebepleri daha fazla çoğaltabiliriz. Z kuşağının kripto paralara olan güvenini öğrenmek için hazırladığımız infografiği inceleyebilirsiniz. İncelemek için buraya tıklayınız.

Kripto paralara artan ilgi sebebiyle çok fazla yatırımcının parası kripto paralarda bulunmaktadır. Peki başarılı olmak için neler yapmanız gerekiyor?

Kripto Paralarda Başarı İçin Araştırma

Birikimlerinizi kripto paralarda değerlendirmek istiyorsanız neye yatırım yaptığınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Kripto  paraları piyasaya sürmek hisse senetlerine göre daha kolay olduğu için çok fazla kripto para bulunmaktadır. Şuan ki veriler ile on beş bini aşkın piyasada kripto para bulunmaktadır. Bunlarda başarılı olanları bulunmak için çok fazla araştırma yapmalısınız. Kripto paranın projesi nedir, geliştiricisi kimdir ve kimlere hitap ediyor gibi birçok sorunun cevabını mutlaka bulmanız gerekiyor. Özetle başarılı bir temel analiz yapmanız gerekiyor. Kripto paralarda temel analiz başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız. İncelemek için buraya tıklayınız.

Arz – Talep

Kripto paralarda ekonomide olduğu gibi fiyatları arz-talep dengesine göre şekillenir. Arz-talep dengesini kısaca açıklamak gerekirse, bir malın arzı ne kadar az talebi ne kadar çoksa fiyatı o kadar pahalı olur. Eğer arz fazla talep az ise fiyat da o kadar düşük olur. Kripto paralarda da bu denge geçerlidir.

Kripto Paralarda Başarı İçin Teknik Analiz

Kripto Paralarda Başarı

Kripto paralarda başarılı olmak için teknik analizi çok iyi bilmeniz gerekir. Aksi takdirde birikimlerinizi çok kısa sürede kaybedebilirsiniz. Bir kripto paranın grafiği ne durumda, trend var mı, formasyon var mı, indikatörler ne diyor, mumlar bize ne söylüyor mutlaka analiz edip ve pozisyonlarınızı da bu analiz sonucunda almanı gerekiyor. Kripto paralarda teknik analiz eğitimi için buraya tıklayın. Eğitime katılmak için buraya tıklayınız.

Her Borsada İşlem Yapmayın!

On beş bini aşkın kripto para piyasada olduğu için bunların listelendiği borsa sayısı da çok fazladır. Bu yüzden de merdiven altı çok fazla borsa bulunmaktadır. Paranızı bir borsaya aktaracaksanız mutlaka o borsanın güvenirliğini sorgulayın ve her borsada işlem yapmayın. Aksi takdire biranda paranız kaybolabilir. İşlem yaptığınız borsanında bir gün kapanabileceğini hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Sosyal Medyaya Kanmayın!

Kripto paralar ile ilgili yüksek takipçili çok fazla hesap bulunmaktadır. Hemen hemen hepside çok yüksek kazançlar elde ettiğini iddia etmektedir. Kesinlikle bu tarz hesapların tuazağın düşmeyin. Bu hesaplar, genelde kendi yaptıkları yatırımlar adı altında coinleri pump ve dump yapmaktadır.  Bu tarz hesaplara her zaman şüpheli yaklaşın. Asla yatırımlarınızı birilerinin yönlendirmesine izin vermeyin.

Öğrenin!

Hayatta da geçerli olan bir kural vardır. Sürekli öğrenmelisiniz ve kendinizi geliştirmelisiniz. Kripto paralarda sürekli gelişen bir ekosistemdir. Gelişen bu sisteme ayak uydurmak için sürekli okuyun, araştırın ve kendinizi geliştirin. Unutmayın bilgiye yapılan yatırım her zaman kazandırır.

Kripto Paralarda Temel ve On Chain Analizi Eğitimi: Buraya Tıklayınız.

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.