Z Kuşağı Kripto Paralara Güveniyor

Gençler Kripto Paraların geleceğiyle ilgileniyor

KPMG’nin yaptığı son araştırma anketinde 18-24 yaş arasındaki gençlerin kripto paraların geleceğiyle yakından ilgilendiğini ortaya koydu.

Ankete katılan gençlerin %83’ü kripto paraların geleceğiyle ilgilendiğini belirtti. Bu gençler kripto paraların tüm firmalar tarafından sadakat programlarında kullanılması gerektiğini bu sayede kolay bir alışveriş yapılacağını belirtirken bu firmalarda ayrımcılık yapılmaması gerektiğini de ortaya koydu.

Gelin isterseniz anket sonuçlarına bir göz atalım.

Gençler alışveriş yaptığı firmalarda sadakat programlarına çok dikkat ediyor. Peki bu sadakat programı ne demek ?

Sadakat Programı : Sadakat kartı, işletmelerin müşterilerini teşvik etmek, hizmetlerini kullanmaya devam etmesini sağlamak için ücretsiz veya küçük bir ücret karşılığında müşterilere verdiği kartlardır. Sadakat programı olarak adlandırılan uygulamaların en yaygınıdır. Her bir kart çeşitli özelliklere ve ödül sistemlerine sahiptir.

Kısaca gençler yaptıkları alışverişlerde ödüllendirilmek bunun karşılığında ise hediye alışverişler yapmak istiyor. Bu hediyelerinde kripto paralar üzerinden yapılacağına dikkat eden gençler, bu sayede alışveriş hacimlerinin artacağına ve kripto paraların değerleneceğini düşünüyor olabilir.

En Çok Hangi Sektörlerde İstiyorlar

%87 oranında Banka ve kredi kartı firmalarında
%86 oranında Restoran ve kahve dükkanlarında
%81 oranında Elektronik mağazalarında
%79 oranında ise Medya ve telekom firmalarında kripto paralarını görmek ve kullanmak istiyorlar.

Ayrıca gençler bunları kullanmak isterken büyük firma olmasına dikkat etmiyor, küçük firmalarda kullanmalarına sıcak baktıklarını belirtiyorlar.

Sadakat Programları Alışverişleri Hızlandırıyor

Sadakat kartları firmaların alışverişlerini yüksek oranda arttırdığı dikkat çekiyor. Ülkemizde küçük firmalarda çok denk gelmesek de başta büyük firmalar, N11, gittigidiyor gibi firmalar bu sadakat programlarını kullanarak alışverişleri cazip hale getirebiliyorlar. Tercihimiz küçük firmalarında bu alanda çalışmalar yapması.

Kaynak : 1
Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Comments are closed.