Kripto Paralar Hakkında İzleyebileceğiniz Filmler (Seri 1)

Hayatımıza hızlıca giren ve belki de dünyanın değişmesinde öncülük yapacak olan kripto paralar hakkında izleyebileceğiniz bir birinden güzel filmleri sizler için listeledik. İşte o filmler

Cryptopia (2020)

IMDB Puanı : 7.0

Kripto varlıkların ekosistemini ve Bitcoin, Blockchain gibi internetin geleceğini konu alan bir yapıt. Filmin yapımcısı Torsten Hoffmann, Bitcoin’i ve ilgili teknolojileri herkesin anlayabileceği tarzdan anlatmaya çalıştıklarını belirtiyor.

Life On Bitcoin (2014)

IMDB Puanı : 7.6

Yeni evlenen Austin ve Beccy Craig çiftinin Bitcoin’le yaşadığı maceraları anlatan “Life On Bitcoin” belgeseli ABD’de son dönemlerde revaçta olan dizi-film ağı VidAngel’da gösterime girdi. Film Craig çiftinin 100 gün boyunca Amerikan doları ve nakit para kullanmadan verdikleri yaşam mücadelesini anlatıyor.

Bitcoin : The End of Money As We Know It (2015)

IMDB Puanı : 7.0

Kickstarter’da da bağış toplayarak bu belgeseli hazırlayan medya girişimcisi Torsten Hoffman, daha öncelerde de Blockchain.info CEO’su Nic Cary ile ve Bitcoin tanrısı olarak kabul edilen Roger Ver ile röportaj düzenlemişti. Bu belgeselde ise Hoffman, Bitcoin’in gelecekteki para sistemine nasıl değişiklikler getireceğini anlatmaya çalışmış.

Banking On Bitcoin (2016)

IMDB Puanı : 6.6

Bitcoin internetten bu yana en yıkıcı buluş ve şu anda ütopistler ve ana kapitalizm arasında ideolojik bir savaş sürüyor. Film, bu teknolojinin hayatımızı nasıl şekillendireceğini gösteriyor.

The Bitcoin Revolution (2017)

IMDB Puanı : 6.0

Magic Money, Bitcoin’in gizemli kökenlerini, toplumdaki rolünü ve dünyamızın geleceğini nasıl şekillendirebileceğini araştıran bir belgesel film.

Borsacılar için film listemiz

Daha Fazlası için Youtube Kanalımız

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon
Etiketler: Etiket yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) Kabul Ediyorum. KVKK Oku