Teknik Analiz

Bu yazımda size birçok yatırımcının kullandığı, Teknik Analiz in faydalarından bahsedeceğim. Öncelikle Teknik Analiz in bir tanımını yapalım. Sonrasında ise Faydalarını tek tek inceleyelim.

Teknik Analiz: Matematiksel hesaplamalara dayanarak geçmiş dönem fiyat hareketleri üzerinden gelecek fiyat değişimlerini tahmin etmeye yarayan analiz yöntemidir.  Teknik analiz metodunu kullananlara genellikle trader denir.

Faydaları

Grafiği Olan Her Enstürmanda Kullanılır

Teknik Analiz

Hisse Senetleri, Emtialar, Pariteler, Kripto Paralar gibi grafiği olan her üründe analizlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Geçmiş Fiyat

Yatırım yapmayı düşündüğünüz ürünün geçmişteki fiyat hareketlerini inceleyerek, nasıl davrandığını, fiyatların nereye yükseldiği veya nereye düştüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. Buda ilerideki fiyat hareketlerini tahmin etmenize yarar.

Trendler

Teknik Analiz

Traderlar fiyatlar yukarı giderken ürünlerini ellerinde tutmak isterler, aşağı giderken de satmak isterler.Bunun içinde trendleri bilmeler gerekmektedir.Teknik analizle bir hisse senedinin veya ürünün fiyat trendini rahatlıkla görebilirsiniz. Buda bize fiyatların yükselmeye devam edip etmeyeceğini veya hangi fiyatı görürse trendin son bulacağını gösterir

Hacim

Teknik analizini yaptığınız ürünün hacmini, ne kadarlık bir işlem yapıldığını, likit olup olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz Aynı zamanda Hacim bize yatırımcıların hisse senedi veya ürün üzerindeki psikolojisini anlamak için çok büyük ipucu verir..

Sinyaller

Teknik analizde kullanacağınız indikatörler ve sisteme göre kendinize Al-Sat sinyalleri rahatlıkla üretebilirsiniz. Bu Al-Sat sinyallerini piyasa profesyonelleri çok uzun zamandır kendi yatırımları ve fonları için sinyaller üretmektedir.

Basittir- Hız-Giriş Çıkış Noktaları

Teknik konusu ve öğrenilmesi açısından basit olup, çok fazla pratik çalışmaların yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda yatırımcılar ürettikleri sinyaller ile hızlı bir şekilde alım – satım yaparak kar elde etmeye çalışırlar. Tabi ki bunu yaparken de traderlar uygun giriş çıkış noktaları ile yapmaları gerekmektedir. Bu uygun girişi çıkış noktalarını ise en rahat teknik analizle bulurlar.

Teknik analizin faydalarını yukarıdaki gibi sınayabileceğimiz gibi birçok ekleme daha  yapabiliriz. Fakat teknik  analizin en önemli faydalarından biri kuşkusuz basit, hızlı işlem olanağı ve giriş çıkış noktalarının rahatlıkla belirlenebiliyor olmasıdır.

Takıldığınız veya sormak istediğiniz bir yer olursa çekinmeyin.

Bullekon Teknik Analiz Eğitimi:  https://www.udemy.com/course/bullekon-teknik-analiz-egitimi/?couponCode=BULLEKONWEB2

Bir önceki yazımı okumak için: https://www.bullekon.com/halka-arz/

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.