Hindistan-Pakistan Ekonomi Karşılaştırması

İki Ülkenin bazı verileri karşılaştırılır ve her verinin puanı mevcuttur. Bu puanlar Bullekon tarafından belirlenir ve hesaplanır. Hindistan ve Pakistan karşılaştırma infografiği aşağıda gösterilmiştir.

Hindistan ve Pakistan’ın verileri karşılaştırılmış ve belirli kalemler arasında Bullekon Ekonomi Derecelendirme Sisteminde puanları hesaplanmıştır. Bir kalem en yüksek 4 puan en düşük 1 puan alabilmektedir. Bu iki ülkenin puanlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ülkelerin puanları ise 0 ile 100 arasında hesaplanmaktadır.

İki ülke arasında en büyük fark nüfus farkı olmuştur. Hesaplamalarda nüfuslar derecelendirmede puan değeri taşımamaktadır. Hindistan 54 puan alırken Pakistan 44 puan almıştır. Aslında iki ülke arasında çok bir fark bulunmamaktadır. Puanlara göre Hindistan ekonomisi Pakistan ekonomisinden bir nebze daha iyidir.

Sıradaki ülkelerin karşılaştırılmasını sizler belirliyorsunuz. İnstagram sayfamızda yapılan anketleri kaçırmayın ve karşılaştırmak istediğiniz ülkeleri bizlere iletin.

İki Ülkenin diğer verilerini sizler için toplayıp güncel tutuyoruz. Bizimle iletişime geçerek isteyebilirsiniz.

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.