2021 Yılında Temettü Verebilecek Muhtemel Hisseler

2021 yılında temettü vermesi beklenen muhtemel hisse senetleri nelerdir ? sorunun cevabı aşağıdaki tabloda son 3 yıllık ortalama, son 2 yıllık ortalama ve son yıl verdikleri ortalama temettü gelirleri ile sıralanmıştır.  Tabloda yer alan hisse senetlerinde son 3 yılda temettü gelir ortalaması en yüksek hisse %11.28 ile ISMEN olurken son yıl temettü gelir ortalamasına göre %13.25 ile TOASO olmuştur.

2021 yılında ise temettü beklentisi en yüksek olan hisse AKGRT Hissesi ve INDES hisseleri olması beklenmektedir.

Temettü Nedir?
Temettü nedir? Nasıl Alınır?

Düzenli olarak Temettü Veren Hisse Senetleri

Eğer uzun vadeli yatırımlarınızda temettüyü dikkate alıyorsanız ki almanız sizler için daha karlı bir yatırım olacaktır. Bu yüzden düzenli temettü ödeyen hisse senetlerine yönelmeniz gerekmektedir. Böylece her yıl yatırımınız hisse değerinden kazanım sağlarken, şirketin dağıttığı temettülerden de ayrı bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Temettü vermesi beklenen hisse senetlerinin kap haberlerini takip edebilirsiniz. Yönetim kurulundan alınan kararların SPK tarafından onaylanması gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Lütfen KAP (Kamu Aydınlatma Platformu) sayfasından hisse senetlerinin haber akışlarını takip ediniz.

Temettü Emekliliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yasal Uyarı : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır.

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.