2021 Yılında Dünya’nın En Zengin İnsanları

,
Dünyanın en zengin insanları, bir yıl gibi kısa sürede 576 milyar dolardan fazla para kazandı. Servetini en çok arttıran kişiler arasında en çok dikkat çeken Elon Musk oldu. Çok artış yapan asıl kişi ise Daniel Gilbert oldu. Bir yıl gibi sürede %500 oranında servetini artırdır. Bu nedenle Dünyanın en zengin insanları arasında 2.sıraya geldi. Hatta bir ara 1. oldu ama Jeff Bezos yerini korumak için servetini arttırdır ve tekrardan 1.sıraya oturdu.

 

Pandemi döneminde birçok iş alanında iflaslar gerçekleşti, birçok insan işinden oldu. Bu sırada dünyanın en zengin insanları ise servetlerine servetler kattı. Jeff Bezos bu yılki servetine en çok katkıyı Amazon şirketi sağladı. Online alışveriş büyük bir artış yaşadı. Bu nedenle Amazon gibi online ticaret siteleri de güzel paralar kazandı.

 

26 yılın ardından Bezos , diğer çabaların yanı sıra Blue Origin’e odaklanmak ve  yönetici başkan olmak için Amazon CEO’su olarak istifa edeceğini duyurdu . Özel şirket, “herkese uzay vaadini açtığını” ve ilk roketi olan New Glenn’i 2022’nin ikinci yarısında fırlatmayı planladığını belirtiyor.

 

Elon Musk ise uzay macerası devam ediyor. Bunun için birçok ülke ile işbirliği sağladı ve kısa bir sürede birden fazla roket göndermeyi başardı. Jeff Bezos, Elon Muska özenmiş ki yakın zamanda oda uzay macerasına katılmak istiyor.
Daniel Gilbert bu dönemde net servetini +1172.3% oranında artırarak, 82.7 Milyar dolar düzeyine çıkardı. Arkasından Elon Musk +565.4% oranında artırarak, 163 Milyar dolara çıkardı. Servetini en az arttıran kişi ise Bill Gates oldu. Bu dönemde +26.7% oranında bir artış kaydetti.

 

Bullekon Teknik Analiz Eğitimi : Buraya Tıklayınız.
Diğer İnfografikler : Buraya Tıklayınız.
Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.