Finance Challenge

 

Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek finans yarışması Boğaziçi Finance Challenge ın bu sene 3.’sü  9-10 Ocak tarihlerinde online olarak yapılacaktır. Bullekon Ailesi olarak medya sponsoru olduğumuz bu organizasyona katılmanızı tavsiye ediyoruz.

 

İlk olarak Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nü kısaca tanıyalım.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

1953 yılında Robert Kolej bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulüp 1975′te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır. Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek finans yarışması Boğaziçi Finance Challenge`ı,, Türkiye’nin ilk ve tek sanal yatırım yarışması olan Investimate’i düzenlemektedir. Pek çok konuda diğer öğrenci kulüplerine örnek teşkil eden “ilk”ler gerçekleştiren İK, Türkiye’yi ” Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü çizgisiyle Türkiye’nin öğrenciler tarafında çıkarılan ilk iş dünyası ve ekonomi dergisi Foreline’i çıkartan kulüp olmasının yanı sıra kısa adı İKTP olan İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun da kurucularından biridir.

 

Detaylı bilgi için: https://www.ikboun.net/

 

Finance Challenge

Türkiye’nin ilk ve tek finans yarışması başvuruları devam ediyor. Finans alanında kariyer hedefleyen ve finansı bizzat deneyimlemek isteyen öğrencilerin buluşma noktası Boğaziçi Finance Challenge 9-10 Ocak tarihinde gerçekleşiyor! Acca, Garanti BBVA ve P&G’nin case sponsorluğunda gerçekleşecek bu eşsiz yarışmanın bir parçası olmanın yanı sıra finalistlerimizi danışman kadromuzda olan CFA Society Başkanı Onursal Yazar ve Yönetim Kurulu Üyeleri İlke Takımoğlu Homriş, Albert Krespin ve Elif Emirli Altuğ, Finansal Okuryazarlık Derneği Başkan Yardımcısı Pelin Kabalak ve Türk Traktör CCO’su Ahmet Canbeyli ile buluşturacağımız özel oturumlarda yer almak ve ödüller kazanmak istiyorsan 2 kişilik grubunu kur ve hemen başvur!

Aşamalar Nasıl?

Yarışmaya başvuran 2 kişilik ekiplerden değerlendirme sonucunda 100 tanesi seçilecek ve ön eleme case’i yollanacaktır. Çözümlerini online olarak gönderen ekiplerden 8 tanesi final etabına katılmaya hak kazanmaktadır. Finalistlerimiz sponsor şirketler tarafından hazırlanan caselerin sunumlarını alanında yetkin jüri karşısında yapacak ve toplamda en yüksek puanı toplayan ekip büyük ödülü kazanacaktır. Aynı zamanda final etabında Networking Session adı altında gerçekleşecek oturumlarda finalistlerimiz, finans alanının lider isimleriyle buluşacak ve finansı 360 derece deneyimleme fırsatı elde edeceklerdir.

 

Nasıl Başvurabilirim?

 

Katılımın ücretsiz olduğu yarışma hakkında detaylı bilgi almak ve etkinliğe başvurmak için https://financechallenge.ikboun.net/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başvurular için son tarih 28 Aralık!

 

Özel Finans İpuçları Alın
Finans alanında daha profesyonel olmak için bizlerden e-posta alın.
icon

Yorumlara Kapalıdır.