Pasif Gelir Yöntemleri

Bu yazımda size pasif gelir metodlarını anlatacağım. Hayat şartlarının değişmesi ve paraya daha fazla ihtiyaç duyulması sebebiyle, insanların ekstra gelir kaynağı arama isteği  daha fazla artmıştır. Unutmayın,   Gelir kaynaklarınız ne kadar artarsa o kadar rahat bir hayat sürme ihtimaliniz artacaktır.  Fakat pasif gelir oluşturma öyle kolay bir iş değildir. İlk başta yoğun çalışma ve bilgi birikiminizin olması gerekir. Ürününüz veya kaynağınız oluştuktan sonra bir daha o kaynak ile ilgilenmeden gelir elde edebilmenizdir. Şimdi gelin pasif gelirin tanımını yapalım sonrasında da  örneklerine bakalım:

Pasif gelir: Düzenli işiniz dışında elde etiğiniz gelirdir. 2. Bir işte çalışmak pasif gelir değildir.  ‘2. Bir işte çalışırsanız gene iş yapmak zorunda kalırsınız. Pasif gelir, onu elde etmek için çok çalışmak zorunda olmadan tutarlı bir gelir akışı elde etmek ile alakalıdır.

Pasif Gelir Örnekleri

Pasif Gelir

1- Kurs Oluşturabilirsiniz: Kurs oluşturmak kolay gibi gözükse de oluşturacağınız kurs için bilgi birikiminiz olması ve kendinizi ispatlamış olmanız gerekir. Aksi takdirde kursunuz ile kimse ilgilenmeyecektir.

2- E-kitap Çıkarabilirsiniz: E-kitap çıkarmak kolay gibi gözükse de oluşturacağınız e-kitap için bilgi birikiminiz olması ve kendinizi ispatlamış olmanız gerekir. Aksi takdirde e-kitabınız ile kimse ilgilenmeyecektir.

3- Kira Geliri: Sahibi olduğunuz mülkleri kiraya vererek gelir elde etmenizdir. Ev, arsa, araba gibi mülkler örnek olarak verilebilir.

4- Online Satış: eBay ve Amazon gibi sitelerde satış yapabilirsiniz.

5-Temettü Geliri: Borsaya açık şirketler genelde yıl sonu kârlarından şirketler ortaklarına ödeme yapar. Bu ödemeye de biz temettü deriz.  Birçok yatırımcı bu ödemeyi alabilmek için şirketlere yatırım yapar. Buradan gelen gelirede temettü geliri adı verilir. Doğra temettü stratejisi oluşturmak için buraya tıklayınız.

6- Blog Yazarlığı: Sitelerde blog yazısı yazarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Fakat yazacağınız konuda uzman olduğunuzu göstermeniz lazım.

7-NFT satışı: NFT satışı yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

8- Çevrimiçi Fotoğraf Satışı: Çektiğiniz fotoğrafları çevrimiçi sitelerde satabilirsiniz.

9- Uygulama Oluşturun: Uygulamanız bir oyun veya mobil kullanıcıların yapması zor olan bazı işlevleri gerçekleştirmesine yardımcı olan bir uygulama olabilir. Uygulamanız herkese açık olduğunda, kullanıcılar onu indirir ve gelir elde edebilirsiniz.

10- Arabanıza Reklam Verin: Reklamcılık sektörünün gelişmesi ile artık arabalarınıza da reklam alabilirsiniz. Böylece pasif gelir elde etmiş olursunuz.

11- YouTube Kanalı: Video içerikleri üreterek pasif gelir elde edebilirsiniz.

12- Hisse Senetleri: Hisse senetlerine yatırım yaparak gelir elde edebilirsiniz. Tabi doğru hisse senetlerini seçmeniz ve nasıl seçeceğinizi öğrenmeniz lazım. Bunun için eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz. Fakat unutmayın hisse senetleri riskli yatırımlardır, sermayenizin çoğunu kayıp edebilirsiniz.

Teknik Analiz 101 Yazımı Okumak İçin Buraya Tıklayınız.

240 Saniyede 10 Pasif Gelir Yöntemi Videomuzu İzlemek İçin Buraya Tıklayınız.

Comments are closed.