Girişimcilerin çıktıkları yolda birçok hata yapmaktadırlar. Bu hataların sayısını arttırmak mümkündür ama başlı başına yapılan bazı büyük hatalar mevcuttur. Bu hataları 8-9 başlıkta toplamak mümkündür.

Aşağıda hazırlamış olduğumuz infografikte bu hataların bazılarını görmüş olacaksınız. Eğer yeni bir girişimci iseniz bu görsel sayesinde bazı hatalardan sıyrılabilirsiniz. Daha sağlam bir zemin hazırlayabilirsiniz kendinize ve bu sayede girişimcilik serüveninizde daha başarılı olabilirsiniz.

Girişimcilerin Yaptığı hatalar
Girişimcilerin Yaptığı hatalar

Zorlu Süreç

Girişimcilik kimileri için çok basit gözüküyor olabilir. Bunun sebebi de başarmış kişilerin, başarasıya kadar neler çektiklerini görmediklerindendir. Aslında daha az hata ile ve bilinçli yapılan girişimlerde bu zorluklar hafif atlatılabilir. Ama eğer bir girişimci olmak istiyorsanız bilmelisiniz ki uykunuzdan, gezmelerinizden ve sosyal hayatınızdan birazcık fedakarlık etmeniz gerekecektir.

Hiç bir başarı rastgele gerçekleşmez. Çalışmak, azim ve hırs sizi başarıya ulaştırır. Kendinize bir hedef seçin ve hedefinizin peşinde yorulun, başkası için yorulmayın.

Başarı Hikayelerini okumak ister misiniz?

Kaynak : İhsan Elgin

Shopping Basket